Dołącz do Naszej społeczności
zobacz gdzie jesteśmy. |
picture picture picture picture
picture

Nowy wątek

Dzisiaj użytkownik: Mikuś222 utworzył wątek w kategorii: Biznes.

picture

Piszemy opinie

Każdy chce jak najwięcej wiedzieć o danym produkcie. Zapraszamy.

picture

Tworzymy forum

Każdy użytkownik przyczynia się to rozwoju tego forum. Dziękujemy.

inwestowanie w OZE

inwestowanie w OZE

Szukam dobrego wykonawcy OZE, fotowoltaika głównie + pompa ciepła na Pomorzu. Będę najbardziej wdzięczny za jakieś konkretne komentarze ze wskazaniem ekip i co robiły.

dermuster

Posty: 1

 
Wiem, że pod klucz budują farmy fotowoltaiczne z https://amonraenergy.pl/, do tego pełna dokumentacja projektowa, preferencyjne kredyty i wyceny z wizualizacjami. U mnie zwrot lekko ponad 10% z tej inwestycji, więc się opłacało. Praktycznie przez cały rok działa, a będzie coraz lepiej, bo klimat w kraju się zmienia bardziej pod OZE właśnie.

Hinterrr

Posty: 6

 
Na OZE i tak trzeba przechodzić, żeby sieć odciążyć i się zabezpieczyć na przyszłość, a już w perspektywie prowadzenia jakiegoś biznesu to w ogóle. To jest jedna z niewielu tych powszechnych inwestycji, która działa, jak napisano.

eef12

Posty: 12

 
Opłaca się oczywiście, bo teraz nawet na kredycie preferencyjnym pojedziesz, formalności załatwione na zasadzie outsourcingu. Mówisz tylko, że potrzebujesz paneli i po kłopocie. Inwestycja również trwa dość krótko.

Klara323

Posty: 2

 
Dobre warunki mają, licencjonowana ekipa, preferencyjne kredyty. Właśnie czegoś takiego szukałem i dziękuję za zaangażowanie. Temat dał mi do myślenia i niedługo podsumuję, jak u mnie poszedł projekt.

Fifeczek2

Posty: 27

 
Gwarancje rzędu 20-30 lat oczywiście do utrzymania, bo takie firmy i tak już działają ponad 20 lat, więc know - how i tak przechodzi. Jak coś to zamontujesz sobie nowe, technologia tanieje.

TomekK

Posty: 2

 
Niemcy się praktycznie całościowo przestawiają na zieloną energię i z czasem to będzie wyznacznik konkurencyjności całych gospodarek, więc z tego powodu warto o takich tematach myśleć już teraz.

limonko4

Posty: 2

 
Masz po prostu niewyczerpane źródło energii przy sprawnym montażu. Jedyny problem to od czasu do czasu sprzątanie, czyszczenie paneli, ale można ogarnąć. No i zielona energia to jednak ekologia, a trzeba się tego uczyć.

xacax

Posty: 5

 
W najgorszym wypadku obniży się delikatnie czas zwrotu z inwestycji, ale delikatnie nie krytycznie po tych szykowanych zmianach, więc można spać spokojnie.

labuh

Posty: 6

 
Wiadomo, że płacisz na początku więcej, ale przy niewielkiej inwestycji to nie są jakieś ogromne pieniądze, a panele jednak podnoszą cenę nieruchomości. Konserwacja też coraz mniej skomplikowana, więc wad inwestycji nie dostrzegam.

Marioleczka

Posty: 3